Jakie markery są przydatne do szkicowania?

  • Posted on

Jakie markery są przydatne do szkicowania? W ostatnich latach rozkwitły różne sztuki wizualizacji tego, co słyszysz. Międzynarodowa uwaga opiera się na współpracy z profesjonalnymi rejestratorami graficznymi i szkicownikami. Na potrzeby tego artykułu skupimy się na tej ostatniej grupie.

Zaczniemy od wyjaśnienia zjawiska sketchnoting i opisania markerów, które są bardzo przydatne w tej branży. Warto zrozumieć, czym są poszczególne markery i ile będzie kosztować zakup niezbędnych markerów. Dając nam szansę, zdobędziesz wiedzę, która pomoże Ci zacząć szkicować notatki. Zapraszamy do lektury!

Zwykła sztuka wizualizacji treści czy coś zupełnie nowego?

Jakie markery są przydatne do szkicowania?
Jakie markery są przydatne do szkicowania?

Wróć do czasów szkolnych. Możesz postawić dowolną kwotę, którą wylosowałeś w zeszycie. Treść notatek zdobią przepiękne ilustracje. Nie zdajesz sobie sprawy, jak bliskie jest to, co ćwiczysz nieświadomie, idei szkicowania notatek. Na czym opiera się ta technologia? Informacje prezentowane w formie obrazu są łatwiejsze do zapamiętania. Dotyczy to nie tylko uczących się wzrokowców czy kinestetyków, ale także osób, które nie mają problemu z zapamiętywaniem treści zapisanych w formie linearnej.

Sketchnoting aniastaskiewicz.pl/blog/jak-zostalam-sketchnoterka opiera się na graficznym przedstawieniu tego, co słyszysz. Mogą to być proste symbole, które przypominają nam złożone terminy i procesy, które słyszymy na wykładach. Sketchnotes przydadzą się, gdy uczestniczysz w seminarium, gdy Twoi pracownicy robią notatki podczas złożonego szkolenia lub gdy spotykasz się z innymi przedsiębiorcami na ważnym spotkaniu biznesowym. Nic dziwnego, że kierownictwo firmy zaprasza jako trenerów profesjonalnych szkicowników. Ostatecznie im więcej pamiętamy ze spotkania, tym jest ono bardziej produktywne. Czas to pieniądz i biznesmeni o tym wiedzą. Jeśli interesujesz się tą formą sztuki i chcesz ją praktykować, warto zapoznać się z niektórymi narzędziami, które są bardzo przydatne w tym zawodzie. Pogrupujmy oznaczenia ze względu na rodzaj wkładu i użytej końcówki.

Podstawowa klasyfikacja

Przeciętny człowiek nie myśli o rodzajach znaczników, ponieważ niekoniecznie są one niezbędne do życia. Jeśli zakładasz, że jesteś zainteresowany szkicowaniem notatek, twoja sytuacja jest zupełnie inna. Zacznijmy więc od podstawowego podziału tokenów na dwie klasy. Są to markery na bazie wody oraz markery na bazie alkoholu. Ten pierwszy ma swoje zalety. Nigdy nie doświadczyłeś niezbyt pięknego pisania na papierze markerem alkoholowym. Szkice i napisy wylewają się na drugą stronę kartki. Poza tym zapach jest nieprzyjemny. Różnicą między tymi dwoma piórami jest wbudowany wkład atramentowy. Wybór jednego z tych dwóch rodzajów tagów jest całkowicie kwestią osobistych preferencji.

Markery a końcówki

Profesjonalne podejście do tworzenia notatek szkicowych polega na doborze odpowiednich pisaków. Jeśli chcesz uzyskać przyjemne wykończenie swojej pracy, użycie flamastra po prostu nie zadziała. Profesjonalni szkicownicy używają zestawu markerów, które różnią się grubością końcówki i kolorem.

Chcemy zaspokoić Twoją ciekawość i pokazać marker, z którego poradzi sobie każdy szanujący się profesjonalista:

TwinOne. Są tak łatwe w użyciu, że doceni je każdy szkicownik. Użyj tych znaczników, aby zaoszczędzić czas. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ charakteryzują się dwoma końcami. Każda strona markera posiada końcówkę o odpowiedniej grubości. Jedna strona ma cienką końcówkę do rysowania cienkich linii, a druga strona ma grubszą końcówkę do wypełniania rysunków. sam interes
ArtMaker. Rysunki rysowane przez szkicowników często wymagają zwięzłych opisów pisemnych. Rynek wychodzi naprzeciw naszym potrzebom oferując markery z końcówkami imitującymi pędzelki. Rysuj cienkie linie, linie i kształty z łatwością i elegancją za pomocą tego markera.
NoOne. To najczęstsze znaki na świecie. Nie mają super oryginalnych zakończeń. Jest to najczęściej używany znacznik przez szkicowników i innych twórców treści wizualnych. Jego końcówka jest cieńsza z jednej strony i nieco grubsza z drugiej. Za pomocą jednej końcówki możesz rysować rysunki o różnej grubości.
FineOne. Podobnie jak wspomniane powyżej znaczniki, ten nie jest szczególnie charakterystyczny. To zwykły zwykły długopis. Dzięki jego zastosowaniu możemy tworzyć cienkie linie i grafiki. Nadaje się do przedstawiania symboli graficznych.
BigOne. Ten tag jest bardzo specyficzny. Przypomina mi wałek malarski. Jest na tyle szeroki, że można nim wypełnić kartkę papieru kolorem.
duży. Ten zestaw markerów charakteryzuje się grubością końcówki. Eksperci używają markerów BigOne do wypełniania szkiców i podkreślania najważniejszych informacji zapisanych na jednej kartce papieru.

Koszt zestawu

Niestety specjalistyczne markery mogą nadwyrężyć Twój budżet. Nie są dla wszystkich, a jeśli myślisz o karierze w szkicowaniu, warto w nie zainwestować. Na rynku znajdziesz zestawy pojedynczych oznaczników, których ceny oscylują wokół 500 zł. Koszt cię odstrasza, ale kontynuacja działa lepiej. Zamiast obciążać portfel, możesz zamówić markery, które są sprzedawane osobno. Wtedy otrzymasz znaczniki, których potrzebujesz na teraz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sukcesywnie kupować markery o określonej specyfice.

Ania Staśkiewicz graphic recorder
ul. Szczecińska 1
70-00 Szczecin
601 955 604
www.aniastaskiewicz.pl